Opisz przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia

Pobierz

Postacie dorosłe tasiemca żyją w jelicie swojego.. Charakterystyka płazińców.. A. oskórek odporny na enzymy trawienne żywiciela C. u endopasożytów redukcji ulegają również narządy zmysłów oraz narząd ruchu.Glista ludzką człowiek najczęściej zaraża sie zjadając jej jaja wraz z nieumytymi warzywami, pijąc zanieczyszczoną wodę lub spożywając posiłki brudnymi rękami.. Płazińce pasożytniczo oddychają beztlenowo.. Tasiemce nie posiadają układu pokarmowego, który uległ redukcji.. Nie mają skrzydeł.. występuje u nich nabłonek w postaci syncytium, którego zewnętrzna warstwa chroni przed enzymami tra Odpowiedź na zadanie z Biologia na czasie 1. pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.. W Polsce liczba zarażeń waha się od.. Uczniowie chętni mogą zadanie wysłać na adres kontaktowy ( termin do Świąt Wielkanocnych) Kontakt - adres email: przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.. Jaja tasiemca z kolei zostają w organizmie człowieka-są cudzożywnePonieważ glista jest pasożytem monoksenicznym (występują tylko u jednego żywiciela), kolejnym żywicielem jest również człowiek.. E. Trypsynogen wytwarzany jest przez trzustkę i uwalniany do dwunastnicy.. Do płazińców pasożytniczych należą na przykład przywry.Są to organizmy doskonale przystosowane do pasożytniczego trybu życia.. Podaj sposoby zapobiegania zakażeniom nicieniami pasożytniczymi..

* Opisz przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.

W jelicie człowieka larwy wydostają się z osłon jajowych.. Question from @Hequen - Szkoła podstawowa - Biologia .. w jelicie cienkim,gdzie rozmnazaja sie płciowo.Larwy odbywaja skomplikowana wedrówke po organizmie.Cykl rozwojowy glisty ludzkiej zachodzi bez zmiany zywiciela.Z połknietych jaj w ciagu jednej .Przystosowania pasożytów wewnętrznych do ich trybu życia polegają m.in. na bardzo dużej rozrodczości, redukcji narządów zmysłów, odporności na działanie soków trawiennych, zdolności do oddychania beztlenowego.Obojnactwo jest sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa, że dojdzie do zapłodnienia.. Ponieważ formy dorosłe żyją w jelicie żywiciela, wykorzystują to czerpiąc pokarm całą powierzchnia ciała właśnie z jelita.7.. Samica glisty ludzkiej składa jaja, które wraz z kałem są wydalane z organizmu człowieka.. poleca 85 %.Każdy proglotyd ponadto posiada własne narządy wydalnicze typu protonefrydialnego.. Po gimnazjumKtóre z podanych przystosowań do pasożytniczego trybu życia nie występuje u glisty ludzkiej?. Glista ludzka (Ascaris lumbricoides) jest jednym z najpospolitszych pasożytów człowieka..

Nauki.Poda ktoś przystosowanie glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia?

Pasożyty żyjące w jelicie czerpią pokarm bezpośrednio przez powłoki ciała, dlatego mają zredukowany przewodu pokarmowego.. Zakres rozszerzony.. Uwolnione larwy przez ścianki jelita przedostają się do naczyń krwionośnych i rozpoczynają wędrówkę do płuc.Glista ludzka.. Tasiemce wykształciły wiele cech, które są przystosowaniem do pasożytniczego trybu życia.. Zadanie 7.. - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. Zwierzęta wodne charakteryzuje zapłodnienie zewnętrzne: gamety wyrzucane są do wody, gdzie dochodzi do zapłodnienia.. zapytał (a) 07.05.2011 o 14:38.Opisz cykl rozwojowy glisty ludzkiej.. Płazińce, robaki płaskie (Platyhelminthes) - typ zwierząt o prymitywnej budowie.. Innymi przystosowaniami do życia wewnątrz organizmu żywiciela, jest obecność nabłonka odpornego na działanie enzymów trawiennych.. Filogeneza - Przypuszcza się, że wirki (Turbellaria) pochodzą od parzydełkowców, a ich przodkowie .Przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia: - spłaszczone ciało - ciało owalne, wydłużone - dostosowane do kształtu jelita człowieka - posiadanie oskórka/naskórka chroniącego przed kwasem solnym i enzymami trawiennymi - specjalne narządy czepne, które umożliwiają tasiemcowi zaczepienie się do jelit żywiciela - są obupłciowe - wystarczy jeden osobnik do .Ze względu na to, że przystosowania do pasożytniczego trybu życia rozwinęły się na płaszczyźnie wszystkich podstawowych czynności organizmu, przyjęto rozróżniać 3 rodzaje adaptacji, tj. morfologiczne, fizjologiczne oraz te, które zachodzą w cyklach rozwojowych pasożyta.Niektóre gatunki nicieni żyją w wodach szczelinowych znajdujących się nawet 3,6 km pod powierzchnią ziemi..

Jest to przystosowanie do pasożytniczego trybu życia.

Brak układu pokarmowego B. Produkowanie dużej liczby jaj.. Nauki.. Jest dla chętnych.. 2010-11-23 17:45:10Przystosowując się do pasożytniczego trybu życia nie wykształciły: - niektórych narządów zmysłów (oczu, narządu równowagi) - ubarwienia ciała (w dużym stopniu) - układu pokarmowego (niektóre, np. tasiemce) Pasożyty te natomiast wykształciły dodatkowo: - narządy czepne - komórki receptorowe zmysłów ułatwiające odnalezienie i penetrację gospodarza (u larw) - powłokę ciała przystosowaną do pobierania pokarmu, a jednocześnie chroniącą przed enzymami trawiennymi .. - hipoderma okrywająca ciało glisty ludzkiej pokryta jest dodatkowo oskórkiem, który jest gruby, ni Odpowiedź na zadanie z Biologia na czasie 1.. Przystosowanie nicieni do pasożytowania Nicienie pasożytnicze wykazują liczne przystosowania do takiego trybu życia.. Sposób rozmnażania zw jest ze środowiskiem życia.. Zakres rozszerzony.. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Oddychanie bez udziału tlenu.. Question from @Elmo7922 - Szkoła podstawowa - BiologiaWymień przystosowania tasiemców do pasożytniczego trybu życia.. 2013-03-01 19:10:05; Gdzie rozwija się larwa glisty ludzkiej?. Jaja wszy lęgowej charakteryzują się silną przyczepnością do włosów.6) Przystosowania do pasożytniczego trybu życia: 7) Przystosowania płazińców i obleńców do pasożytniczego trybu życia..

2013-03-01 19:08:27; Przystosowania tasiemca i glisty ludzkiej do pasozytniczego trybu życia.

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Opisz przystosowanie glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.Przystosowania tasiemca i glisty ludzkiej do pasozytniczego trybu życia.. Tak głęboko nie występują żadne inne organizmy wielokomórkowe.. Polub to zadanie.. Mam pracę domową o pasożytnictwie tasiemca, glisty ludzkiej i owsików, PILNE!. 2010-04-25 14:44:12; Proszę o pomoc..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt