Utwórz rzeczowniki złożone i przetłumacz je na język polski die schul

Pobierz

Zadanie na ocenę.. Zapisz je wraz z rodzajnikiem określonym.. Pamiętaj o rodzajniku.. - MidBrainartdie Musikschule - szkoła muzyczna der Englischtag - angielski dzień die Sportlehrerin - nauczycielka WF darka552 1) die Musikschule - szkoła muzyczna 2) der Englischtag - angielski dzień 3) die Sportlehrerin - nauczycielka WF-uRzeczowniki złożone określające osoby.. Czasowniki z przedrostkami dzieli się na rozdzielnie i nierozdzielnie złożoneZadanie: utwórz wyrazy złożone zapisz je wraz z rodzajnikiem i Rozwiązanie: das telefonverbindung połączenie telefoniczne das autoindustrie połaczenie samochodowe Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Język polski; Autor Małgorzata Kawecka Data publikacji 2010-08-30 .. Podkreśl czasowniki, podziel je na czynności i stany.. Podręcznik, Author: Klett Polska sp.. Po dodaniu przedrostka może całkowicie zmienić się znaczenie czasownika.. popamiętać .. miesiąc - zapamiętać karę na długo.. piesek - ktoś bardzo delikatny, wypieszczony.. flegma - spokój, opanowanie, brak żywszych reakcji uczuciowych.. ceremonie - przesadna grzeczność.. stół - stół .Wpisz rodzajniki określone i przetłumacz rzeczowniki złożone na język polski w zadaniu 4 ( ćwiczenie str. 66) KROK 6.. Rzeczowniki niemieckie odmieniają się przez liczby i przypadki.. Rzeczowniki w procesie deklinacji przyjmują końcówki w niektórych przypadkach; może też następować przegłos..

Utworz rzeczowniki zlozone i przetlumacz je.

FUTUR I z czasownikiem modalnym = odmieniony czasownik " werden" + drugi czasownik w bezokoliczniku + czasownik modalny "Ich werde noch viel lernen müssen.". z o.o., Length: 100 pages, Published: 2018-06-12Czas przyszły niemiecki z czasownikami modalnymi Jeśli chcesz zrobić zdanie z czasownikiem modalnym w Futur I, to na samym końcu zdania dodajesz czasownik modalny w bezokoliczniku:.. W razie pytań proszę pisać na e-dziennik.. Cechą dosyć charakterystyczną dla języka niemieckiego jest częste występowanie rzeczowników złożonych ( Zusammengesetzte Substantive; Komposita ), np.: der Blumentopf - doniczka na kwiaty ( die Blume - kwiat + der Topf - garnek, doniczka) czy die Topfblume - roślina doniczkowa.Zapisz je wraz z rodzajnikiem określonym.. On oszczędza pieniądze, żeby kupić nowy samochód.w rozbudowanej formie opowiada o tym, co lubi robić wolnym czasie, a czego nie lubi tworzy dialogi, w których pyta rozmówcę o spędzanie czasu wolnego i szeroko informuje o czynnościach wykonywanych przez siebie w wolnym czasie przeprowadza wywiad ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi na temat ich hobby (ewentualnie w języku polskim) i .Publishing platform for digital magazines, interactive publications and online catalogs.. 1. der Freitag - piątek, der Geburtstag - urodziny Odpowiedź na zadanie z Repetytorium gimnazjalneCzasowniki rozdzielnie złożone niemiecki - podsumowanie..

Sie Uzupełnij tabelę i przetłumacz słówka na język polski.

die Musik • der Lehrer • das Zentrum • der Unte - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. Rzeczownik złożony ma taki rodzaj jaki ostatni jego wyraz.. Za chwilę odegramy nasze klasowe przedstawienie.. Rzeczowniki w języku niemieckim, tak samo jak w języku polskim, występują w liczbie pojedynczej (der Singular) oraz mnogiej (der Plural).Liczba pojedyncza odnosi się do jednostki, bez względu na to, czy jest ona osobą (der Mensch - człowiek), gatunkiem (der Hund - pies) czy też zbiorowością (die Armee - armia).Części mowy Rzeczownik.. Następnie wykonaj zadanie 1 strona 60 w zeszycie ćwiczeń.. .Spróbuj przetłumaczyć ustnie ten dialog z podręcznika i odpowiedz na pytania w zeszycie w języku polskim.. (przyklad) jablko+tort = die Obsttorte , tort owocowy cebula+zupa = bułka+kiełbasa= chleb+kawa= jablko+strucel= ksiazka+garnek z zupa= I zadanie nastepne -----Utworz jak najwiecej nowych slow z podanych rzeczownikow i zapisz ich znaczenia.ZA PIERWSZĄ ODPOWIEDŹ DAM NAJ Utwórz rzeczowniki złożone, przetłumacz je na J.polski .. 2010-11-17 21:08:09 od podanych przymiotników utwórz rzeczowniki nazywające cechy.. W okresie, gdy na polskim tronie zasiadał Jan Olbracht, władzę w Czechach i na Węgrzech sprawował jego: ..

=.Rzeczowniki złożone w języku niemieckim.

Question from @Cludie - Gimnazjum - Język niemieckiJezyk Niemiecki .. Popularne pary językowe: angielski-polski, niemiecki-polski, hiszpański-polski.Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim.. Rzeczowniki złożone składają się z dwóch lub więcej wyrazów, przy czym ostatni wyraz zawsze jest rzeczownikiem.. Miliony użytkowników tłumaczy z DeepL każdego dnia.. Liczba mnoga rzeczowników tworzona jest niezbyt regularnie.. Do wielu czasowników w języku niemieckim dodaje się przedrostki.. Cała liczba mnoga zmienia się z die / - / keine na den / - / keinen a rzeczownik otrzymuje końcówkę -n .Utwórz przymiotniki od podanych nazw własnych i wpisz je we właściwe miejsca: Szwecja, Chiny, Ruś, Anglia, Czechy, Francja, Turcja.. Zaznacz właściwą reakcję językową w zadaniu 5 Praca domowa Proszę powtarzać materiał gdyż w następnym tygodniu dostaniecie test online.. Podpisz produkty przedstawione na rysunkach.. Uczę się każdego dnia, ponieważ chcę zdać mój egzamin z niemieckiego.. Szczególnie w języku mówionym.. Spróbuj ponownie później.. Będę do waszej dyspozycji.Liczba pojedyczna i mnoga rzeczowników w Języku Niemieckim.. W języku niemieckim częste są tzw.Wystąpił błąd!. Nieprawidłowe zapytanie.. Widzowie już przyszli i spokojnie rozmawiają.. Wsparcie Informacja o polityce prywatności Warunki świadczenia usług Utwórz rzeczowniki od czasowników..

Rzeczowniki złożone stanowią w języku niemieckim bardzo dużą grupę.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt