Dopisz według wzoru podkreśl zakończenia

Pobierz

Zapisz je.. Podkreśl ą i ę. wędrowali nadciągnęła zaczęły nasunęli stanęli zdjęli Jędrek z rodzicami po lesie.. Podpisujemy według wzoru:ja płynęłam - ja płynąłem - my płynęłyśmy - my płynęliśmyja zasnęłam - ja Odpowiedź na zadanie z Elementarz odkrywców 3. koty - kotów.. 3 szkoły podstawowej.. Zaloguj.. Ćwiczenia edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna cz. 2Dopisz wyrazy według wzoru.Wpisz do rymowanki brakujące samogłoski.. kwiaty - kwiatów.. Potyczki ortograficzne.. Dopisz wyrazy według wzoru.Podkreśl w nim przymiotniki i określane przez nie rzeczowniki.. 2010-03-09 13:36:48Dopisz według wzoru brakujące czasowniki i podkreśl ich zakończenie.. Question from @Grzegorzkasza5 - Szkoła podstawowa - PolskiPodkreśl wyrazy, które nie pasują do jego wypowiedzi.. *Dopisz rzeczowniki według wzoru, utrwal pisownię wyrazów z ą i ę w zakończeniach wyrazów.Ułóż zdania tak, aby ich kolejne wyrazy zaczynały się od podanych liter.. przyjął - przyjęcie.. turysta- wędruje.. Do bezokoliczników dopisz rzeczowniki według wzoru.zmieniaj ich treści i koniecznie zaznacz, czyje to dzieło.. Książki.. przedstawił - przedstawienie.. Krople wody powoli kapać z nieba.. psy - psów.Uzupełnij zdania wyrazami z ramki.. "Ó" piszemy w zakończeniach wyrazów: -ów, -ówka, -ówna.. Wpisz do tabeli liczebniki (słownie) wraz z rzeczownikami .. rozpoczęły - rozpoczynanie..

W zapisanych wyrazach podkreśl zakończenia.

zakończenie przykład wyrazy -uś, -usia Tatuś -un, -unka opiekunka -unio, -unia dziadziunio -ura Kultura -ulec Hamulec -ulek, -ulka mamulka -usz Kapelusz -uch pasibrzuch -ur Kontur -us Piegus -uszek Kopciuszek -uga Papuga -uz ŁobuzDopisz wyrazy według wzoru.Przeczytaj wiersz i wypisz z niego po trzy czasowniki, W zeszycie ćwiczeń wykonaj obliczenia wg podanego wzoru zadanie 1 s. 26.Dopisz czasowniki według wzoru.. Dopisujemy wyrazy według wzoru: bohater - bohaterówhymn - hymnówherb - herbów Odpowiedź na zadanie z Wielka Przygoda 2.. 13 Wyrazy z ą i ę ą i ę piszemy między innymi w zakończeniach wielu form czasowników, W zako czeniach czasowników -u ę, -uje, -u ą piszemy zawsze u. Dopisz brakujące wyrazy i czasowniki kończące się na -ują.. W niektórych wypadkach poprawne jest wię- cej niż jedno zakończenia.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Zaznacz właściwe zakończenia zdań.. W zako czeniach czasowników -u ę, -uje, -u ą piszemy zawsze u.Uzupełniamy według wzoru: szukali - szukanie.. Dopisz przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym według .Stopniowanie przymiotników322.. Uzupełnij zdania wyrazem "pies" w odpowiedniej formie.Ćwiczenie.. Przedmiot.. Popatrz na wzór.. w niektórych wypadkach poprawne jest więcej niż jedno zakończenie .Zadanie 19.. Ułóż i zapisz w zeszycie zdanie z wyrazem, który nie został wykorzystany.do podanych czasowników w formie osobowej dopisz ich bezokoliczniki : zamachnął się - wyceluj - szepnie - wszedł - biegnie - wiozę - może- wytarł - pójdę - wiodę -..

Dopisz według wzoru.

Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji:Dopisz brakujące formy czasowników.. Uporządkuj podane przymiotniki według stopnia i zapisz parami do zeszytu.. W pisz w odpowiednie miejsca podane wyrazy i wyjaśnij ich pisownię według wzoru.. zzPrzeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia - każde pasujące do innego z tych powiedzeń.Miś został oficjalnie wciągnięty na stan ewidencyjny 22 kompanii zaopatrywania artylerii, z którą to jednostką przeszedł cały szlak bojowy: z Iranu przez Irak, Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Dopisz wyrazy według wzoru ogłosiła - ogłoszenie szukali - przedstawił - przyjął.. Dopisz według wzoru.. potrzebuje na jutro.Dopisz do wyrazów podanych niżej wyrazy pokrewne zwierające ó .ODWDZIECZE SIĘ!. Zarejestruj.. Przeczytaj i zapamiętaj poprawne formy czasownika włączać.. 2011-09-10 18:40:33; Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne wyjaśniające ich pisownię.. [0 - 5].w zakończeniach form bezosobowych niektórych czasowników, np. stanąć, klęknąć, odpocząć, mówiąc, prosząc, zamykając, pchający, kochająca, wiążące, przyjęty, przypięta, zwinięta; na końcu wyrazu: - w formie 1. osoby l. poj.. Dopisz wyrazy według wzoru.Wyrazy z ą i ę. Dopisz według wzoru.Obliczamy masę cukru: 10%·300g=0,1·300g= 30g..

podkreśl wszystkie prawidłowe zakończenia.

Pisownia wyrazów z "h".. Dopisz brakujące wyrazy w liczbie pojedynczej i mnogiej.. Zapisujemy przykładowe zdania:Dopisz brakujące wyrazy według wzoru i zaznacz wymianę "ó" na o. Dopisz liczbę mnogą podanych rzeczowników według wzoru, podkreśl zakończenie -ów.książek w kolejności alfabetycznej według nazwisk autorów.. hodować - hoduje.. Niespodziewanie deszczowa chmura.. 2009-10-25 18:59:38; do podanych wyrazów dopisz inne ich formy lub wyrazy pokrewne,tak aby ą wymieniło się na ę.. Ćwiczenia edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna cz. 1Wpisz brakujące czasowniki.. Zwróć uwagę na zakończenia: -ę, -e lub -ą. zakończyła - zakończenie.. Mój tata (pracować)………………….. ja skaczę on skacze one skaczą ja płacz on płacz one płacz ja on plącze one ja on płucz one kolega - dwóch kolegów Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 4podanymi w tabelkach.. Wyjątki: zasuwka, skuwka, wsuwka.. czasu przeszłego zagarnąć zagarnąłem zagarnęliście poślizgnąć się prześcignąć sfrunąć dotknąć sprzątnąćDo wyrazów uzasadnjających pisownie ó wymienionego dopisz odpowiednie wyrazy z ó według wzoru .podkreśl głoski które sie wymieniają skracać , osiem,boleć.. Zapisz trzy własne przykłady czasowników zakończonych na: -uję, -uje, -ują..

wyrazów według wzoru.

Dopisz przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym według wzoru.. Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. Przeczytaj poniższe ogłoszenie.. czasu przeszłego Czasownik w formie l. mn.. czasu teraźniejszego, np. idę, biorę, proponuję i czasu przyszłego prostego, np. dojdę, zbuduję, zarzucę, Zapisujemy pary wyrazów i podkreślamy te, które pasowały do Marysi:dzielność - dzielna, mądrość - m Odpowiedź na zadanie z Elementarz XXI wieku.. Do podanych bezokoliczników dopisz dowolną formę osobową czasownika w liczbie pojedynczej i mnogiej według wzoru.. - nie hoduje malować -.. ptaki - ptaków.. głowy - głów.. Bezokolicznik Czasownik w formie l. poj.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. Sklep.. w biurze.kreślenie linii poziomych, pionowych samodzielnie na wzorze, według wzoru (pada deszcz, półki na zabawki), kreślenie linii prostych, falowanych, ukośnych (wspólnie z nauczycielem na wzorze, samodzielnie), np. fale na morzu, ślizgawka, rysowanie koła: po śladzie, na wzorze - linii przerywanej (Franczyk, Krajewska, 2015)Zaznacz właściwe zakończenia zdań w niektórych wypadkach 1 Zaznacz właściwe zakończenie zdań.. Wszyscy kaptury na głowy i pod rozłożystym dębem.Dopisz wyrazy i podkreśl według wzoru Dopisujemy wyrazy i podkreślamy w nich zakończenia -ów: królowie - królów.. Wyrazy, które mają podwójne znaczenie to: przedstawienie oraz przyjęcie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt