Pistacja matematyka porównywanie ułamków

Pobierz

Ułamki zwykłe, podobnie jak wszystkie inne liczby, można ze sobą porównywać.. 1 4 5- < 3 4 5- 1 4 2- < 3 4 1- 8 3 1 3 2- 2 3 2-Comparing Rational Numbers - rozwiązywanie zadań - na licencji CC: NC-BY-SA zrealizowany prz.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak zaznaczać ułamki dziesiętne na osi liczbowej, - jak z wykorzystaniem osi liczbowej porównywać ułamki dziesiętne.Bardzi.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Na dobry początek Ćwiczenie 1. .. Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.. Poznasz zasady porównywania liczb mieszanych, ułamków właściwych i niewłaściwych.. Dowiesz się z niej, jak rozpoznać ułamki większe, jak porządkować ułamki rosnąco lub malejąco.. Dowiedz się: jak pomnożyć dwa ułamki zwykłe, w jaki sposób skrócić ułamki przed mnożeniem, która metoda mnożenia ułamków jest najbardziej .Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Obejrzyj film z portalu pistacja.tv i dowiedz się jak porównywać ułamki zwykłe o jednakowych mianownikach.. Nauczysz się odczytywać liczby dziesiętne z osi liczbowej oraz porządkować takie liczby rosnąco lub malejąco.. OBEJRZYJ FILMY Zasoby 3Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach 06:54..

Porównywanie ułamków.

3 7 4 7 - -< Title: Porządkowanie ułamków właściwych o takich samych mianownikach Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Porównywanie ułamków zwykłych Keywords: matematyka, wideolekcja .Title: Porównywanie i porządkowanie liczb dziesiętnych - łatwiejsze zadania Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Porównywanie liczb dziesiętnychMatematyka (listopad 2020 r.) Temat 17.. Poznasz zasady porównywania liczb mieszanych,.Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach Zapamiętaj 1.. 2 3 6 9 3 4 6 8 2 3 8 12 3 4 9 12Pi-stacja Matematyka 99.6K subscribers Subscribe Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak porównujemy ułamki dziesiętne, - co to jest uporządkowanie rosnące, - co to jest uporządkowanie malejące.Przećwicz: obliczanie łącznej wartości kilku przedmiotów o łatwej do podliczenia cenie, obliczanie ceny produktu znając wartość zakupów będącą liczbą dziesiętną, obliczanie wyniku mnożenia lub dzielenia liczby dziesiętnej przez wielokrotność 10, ustalanie, ile cyfr po przecinku będzie miała liczba będąca wynikiem mnożenia lub dzielenia dwóch liczb dziesiętnych .Porównywanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Porównywanie ułamków zwykłych Keywords: matematyka, wideolekcjaPorównywanie rón icowe ua mków zwyky ch polega na ustaleniu, który z nich jest wik szy i o ile..

Ta playlista dotyczy porównywania ułamków zwykłych.

Jeżeli liczby mają tyle samo całości, to większą jest ta z większą częścią ułamkową.. Nauczę się porównywać ułamki o tych samych licznikach i mianownikach.. Porównywanie liczb mieszanych 08:24.. Na przykład: Źródło .Porównywanie liczb mieszanych Zapamiętaj 1.. Czego chcemy się dziś nauczyć?. gdy musisz dodać do siebie ułamki o różnych mianownikach, jak znaleźć wspólny mianownik dwóch ułamków zwykłych, jaka jest zasada dodawania .}}. Działania na ułamkach zwykłych o różnych mianownikach.. Pi-stacja Matematyka.. Sprawdź, czy części ułamkowe porównywanych liczb są właściwe.. Ułamek 3/2 możemy sprowadzić do ułamka o mianowniku 4.. Przeczytaj treści poniżej: Umiesz porównywać liczby naturalne.. Ćwiczenie 1; Obejrzyj filmikTitle: Porównywanie dużych liczb Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Liczby naturalne - dziesiątkowy układ pozycyjny Keywords: matematyka, wideolekcja Dowiesz się z niej, gdzie i w jaki sposób umieścić liczbę dziesiętną na osi liczbowej, jak dobrać jednostkę aby zaznaczyć części dziesiąte, setne lub tysięczne.. Termometr po lewej stronie wskazuje 10 stopni w skali Celsjusza.. * liczba ujemna jest zawsze mniejsza od dodatniej * liczba zero jest większa od każdej liczby ujemnej * z dwóch liczb ujemnych większa jest ta, która jest bliżej zeraZ dwóch ułamków o takich samych mianownikach mniejszy jest ten, który ma mniejszy licznik..

Porównywanie różnicowe ułamków zwykłych.

Będziemy porównywać ułamki zwykłe; Uczymy się.. Gdy ułamki mają różne liczniki i mianowniki, sprawdź, który z nich opisuje część większą niż połowa, a który mniej niż pół.. Odejmujemy więc od siebie liczniki.PROJEKT PI-STACJANaszym celem jest wyrównywanie szans uczniów poprzez zapewnianie dostępu do dobrej jakości materiałów edukacyjnych, z których można uczyć si.Dodawanie pamięciowe liczb dziesiętnych 08:04 Odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych 09:55 Dodawanie i odejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych - zadania 08:07 Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych 10:33 Porównywanie różnicowe ułamków dziesiętnych 11:29 Szacowanie wyników dodawania i odejmowania liczb .Porównywanie temperatur to nic innego jak porównywanie liczb całkowitych.. Porównywanie liczb całkowitych.. Porządkowanie ułamków właściwych, niewłaściwych i liczb mieszanych 11:26.. Jeżeli ułamki, które chcemy porównać, możemy tak skrócić lub rozszerzyć, że w obu przypadkach otrzymamy ten sam ułamek, to porównywane ułamki są równe.. Porządkowanie ułamków właściwych o takich samych licznikach 06:25.. Większą liczbą jest ta, która ma więcej całości.. Poznasz zasady porównywania liczb mieszanych,.}}. Ta playlista dotyczy porównywania ułamków zwykłych.. Mamy tutaj takie same mianowniki..

Typ materiału: Materiał multimedialny.Temat lekcji: Porównywanie ułamków.

Dowiesz się, jaki wpływ na wielkość ułamka mają jego licznik i mianownik.Ta playlista dotyczy porównywania liczb dziesiętnych.. 4 dzieli się przez 2.. Dowiesz się z niej, jak rozpoznać ułamki większe, jak porządkować ułamki rosnąco lub malejąco.. matematyka, wideolekcja.Porównywanie ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Dowiesz się z niej, jak rozpoznać ułamki większe, jak porządkować ułamki rosnąco lub malejąco.. Poznasz zasady porównywania liczb mieszanych, ułamków właściwych i niewłaściwych.. Poziom: .Porównywanie liczb całkowitych Zapamiętaj Liczba wskazując a wyższą t emperaturę je st więk sza.. Ta playlista dotyczy porównywania ułamków zwykłych.. Typ materiału: Materiał multimedialny.Temat lekcji: Dowiesz się z niej, jak rozpoznać ułamki większe, jak porządkować ułamki rosnąco lub malejąco.. Otrzymamy 6/4 odjąć 3/4.. Rozszerz ułamki tak, aby miały wspólne liczniki lub wspólne mianowniki, i wtedy je porównaj.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.. Porządkowanie ułamków właściwych o takich samych mianownikach 05:34.. Dowiesz się z niej, jak rozpoznać ułamki większe, jak porządkować ułamki rosnąco lub malejąco.. W tej lekcji nauczę cię porównywania liczb całkowitych.. Dowiedz się: jak porównywać liczby całkowite.. Zaraz cię tego nauczę.. Porównywanie ułamków.. Dowiedz się: jak mnożyć liczby całkowite, jak dzielić liczby całkowite.. Zamień ułamki niewłaściwe na właściwe.. Termometr po prawej stronie wskazuje -3 stopnie w skali Celsjusza.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Ta playlista dotyczy porównywania ułamków zwykłych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt