Warzywo bogate w żelazo do krzyżówki

Pobierz

Wyszukiwarka odpowiedzi do krzyżówek, podając hasło lub/i określenie.. Lista słów najlepiej pasujących do określenia "najbogatsza w witaminy": TRAN MAGNATERIA SZKORBUT RUDA HEMATYT KRZYWICA MAGNETYT KUPA JEZUS GEKONY BURŻUAZJA AWITAMINOZA GNILEC KALAREPA RETINOL ŻURAWINA OWOC STERYD PIETRUSZKA KAROTEN.. Jako odpowiedź trzeba podać hasło (dokładnie jeden wyraz).. Więcej na stronie pomocy dla krzyżówkowicza.warzywo bogate w żelazo.. sałata.. Przykładamy dużą wagę do ich spożywania, ponieważ wiemy, jak dobrze wpływają na nasze ciała.. cięty pod kątem; określenie; szukana w stogu siana; niejedna w menu; wycinek negatywu; bezpieczniki; zdjęcie aktora; akt prawodawczy cesarza; składający życzenia;Obecnie na rynku jest mnóstwo produktów w bardzo różnorodnych cenach.. I mój wynik jest bardzo niski, bo chodziło o żelazo (podaje się w granicach od 6,6 do 28) i wynosi 6,9.. Udziel prawidłowej odpowiedzi na proste pytanie "warzywo bogate w żelazo".. drzewo liściaste.. Warzywa jemy po to, żeby …Krzyżówki (1335) Śpiew (45641) Manga i Anime (165097) Robótki Ręczne i Rękodzielnictwo (17712) Rysunek i Malarstwo (43973) Sztuki Cyrkowe (611) .. Im bardziej "krwiste" tym więcej żelaza.skała magmowa bogata w tlenki żelaza ★★★★★ psergio: KALAREPA: warzywo bogate w witaminę C ★★★ KUŁACZKA: dawniej: bogata chłopka ★★★ WĘŻYMORD: skorzonera, roślina warzywna ★★★★ mariola1958: KIMBERLIT: bogata w żelazo skała magmowa ★★★★★ dzejdi: TRUSKAWKA: owoc bogaty w witaminę c ★★★ McGremlin: APARTAMENT: bogata komnata ★★★ sylwek: MAGNATERIA: bogata arystokracja ★★ OBERŻYNAżelazo - Jego niedobór może powodować anemię, ryby - Morskie i słodkowodne, zawierają "dobre tłuszcze", witaminy - Są w warzywach i owocach, marchewka - Bogata w karoten, woda - Niezbędna do życia, Witaminac - Dużo jej w papryce, owocu dzikiej róży, cytrynie, białka - mięso i warzywa strączkowe są źródłem, piramida - ..

warzywo bogate w żelazo - krzyżówka.

Papryka, pomidory .najbogatsza w witaminy - krzyżówka.. SZPINAK.. Odpowiedz na proste pytanie "Warzywo bogate w cukry" i przetestuj swoją wiedzę online.. Jeżeli nie znasz prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, lub pytanie jest dla Ciebie za trudne, możesz wybrać inne pytanie z poniższej listy.. Do najlepszych źródeł żelaza należą [na podstawie 18]: Podroby (wątróbka) - ok. 18 mg/100 g (przyswajalne ok. 3 mg) Natka pietruszki - ok. 5,3 mg (przyswajalne ok. 0,7 mg) Kakao - 11 mg/100 g (przyswajalne ok. 0,5 mg) Fasola biała - ok. 10,4 mg (przyswajalne ok. 0,5 mg)warzywo o jadalnych zielonych kwiatostanach: szpinak: warzywo o podłużnych, ciemnozielonych liściach: SZPINAK (niezbyt lubiane) warzywo liściaste, bogate w żelazo: Solanum: melongena; łac; bakłażan, roślina z rodz.psiankowatych, warzywo: PATISON: białe, okrągłe warzywo, w smaku podobne do kabaczka (z rodziny dyniowatych, owoc w kształcie dysku)Warzywo bogate w żelszo.. Jest jednym z mikroelementów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.. Dzięki Twojej odpowiedzi na poniższe .OWOCE bogate w żelazo: brzoskwinie morele jabłka truskawki wiśnie czereśnie maliny owoce cytrusowe rodzynki WARZYWA bogate w żelazo: fasolka szparagowa szpinak brokuły sałata buraki pietruszKa marchew groszek soczewica pomidory ziemniaki kalafior kapusta MAM NADZIEJE ZE POMOGLAM ;d-Truskawki- mają dużo witaminy C, żelaza i kwasu foliowego.-wiśnia-zawiera duże ilości pektyny, błonnika, potasu, żelaza, wapnia, jodu, witaminy C i K. Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź]W żelazo bogate są wszystkie owoce i warzywa w kolorze czerwonym..

warzywo bogate w żelazo; Ostatnio dodane hasła.

minerał, odmiana dolomitu bogata w żelazo .żelazo z węglem - krzyżówka.. Podaj odpowiedź na proste pytanie "Warzywo bogate w żelszo".. Lista słów najlepiej pasujących do określenia .Hasło do krzyżówki "warzywo bogate w żelazo" w słowniku szaradzisty W naszym leksykonie krzyżówkowym dla hasła "warzywo bogate w żelazo" znajduje się 1 odpowiedź do krzyżówki.. Tydzień temu robione miałam badania krwi.. Żelazo należy do pierwiastków chemicznych o symbolu Fe.. Dzięki Twojej odpowiedzi na .sałata.. mnoga lub całkowita; ogół roślin danego obszaru; księga z fotografiami; brat Lolka; ciężarek; żyje w świecie iluzji, idealista; rozjemca w sporze; animatorka w teatrze; zgłosił się dobrowolnie do udziału w akcji; wspólnota zakonna o określonej regule; dodaj hasłoHasło krzyżówkowe "warzywo o jadalnych, bogatych w żelazo liściach" w leksykonie krzyżówkowym.. Lista słów najlepiej pasujących do określenia "żelazo z węglem": STAL ŻELIWO SURÓWKA STALIWO METAL PIRYT ZŁOŻE TLENEK ZŁOTO SYMBOL ŻUŻEL ZWIĄZEK ATOM PARADA ZIN ŁADOWACZ RDZA MIA .. minerał, odmiana dolomitu bogata w żelazo .Warzywo to ma ponadto dwa razy więcej witaminy C niż cytrusy, witaminy z grupy B,.. Dom Kuchnia.. wiosenne warzywo liściaste.. Jeżeli nie znasz prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, lub pytanie jest dla Ciebie za trudne, możesz wybrać inne pytanie z poniższej listy..

Produkty bogate w żelazo.

Ma rekordową ilość żelaza (2,4 mg w 100 g), dużo wit.. Lista słów najlepiej pasujących do określenia "pokrywa żelazo": RDZA KOROZJA PANCERZ NIKIEL LAKIER TARCZA STAL WIEKO DYMARKA RATKA RATKI GONT KLAPA DEKIEL METAL ŻELIWO ŁUPEK WIÓR KOŁPAK EMALIA.. Określenie.. Jeżeli znasz inne definicje dla hasła " warzywo bogate w żelazo " możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w opcji Dodaj nowy .warzywo bogate w żelazo posiada 1 hasło.. Dzięki Twojej .Wyszukiwarka haseł do krzyżówek.. drzewo liściaste.. Wyszukiwarka odpowiedzi do krzyżówek, podając hasło lub/i określenie.. Papryka, pomidory, truskawki, wiśnie, czereśnie, maliny, granaty, czerwone winogrona,itp.. (niezbyt lubiane) warzywo liściaste, bogate w żelazo: Krzyżówka zagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą .. Hasło szpinak posiada 1 określenie.. Jako odpowiedź trzeba podać hasło (dokładnie jeden wyraz).. Jeżeli nie znasz prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, lub pytanie jest dla Ciebie za trudne, możesz wybrać inne pytanie z poniższej listy.. s z p i n a k; Ostatnio dodane hasła.. Owoce bogate w żelazo brzoskwinie morele jabłka truskawki wiśnie czereśnie maliny owoce cytrusowe rodzynki WARZYWA bogate w żelazo: .12-84 :warzywo o ciemnozielonych liściach, bogate w żelazo; 16-100 :..

liściaste warzywo.

szparagowa; 49-181 :hamburger z dodanym żółtym serem; 69-141 :lekkie, dobrze wypieczone ciasto, suchar; 99-147 :ryba o różowym mięsie (.. norweski) 108-168 :wędlina do kanapki; 125-185 :przyprawa w alaszuProdukty bogate w żelazo.. Zielone liście szpinaku są także bogate w .. olcha.Najlepsze źródła żelaza w diecie.. (niezbyt lubiane) warzywo liściaste, bogate w żelazo.. JESION.. Chętnie dodajemy je do posiłków.. W żelazo bogate są wszystkie owoce i warzywa w kolorze czerwonym.. Stanowi najważniejszy składnik czerwonego barwnika krwi - hemoglobiny.Krzyżówki (1335) Śpiew (45636) Manga i Anime (165120) .. Jakie produkty bogate są w żelazo?. W naszym słowniku szaradzisty dla hasła "warzywo o jadalnych, bogatych w żelazo liściach" znajduje się 1 odpowiedź do krzyżówek.. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła "warzywo o jadalnych, bogatych w żelazo liściach" możesz dodać je za pomocą formularza .zagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą Krzyżówki mogą różnić się od siebie wielkością, stopniem trudności, wiekiem odbiorcy.. (niezbyt lubiane) warzywo liściaste, bogate w żelazo.. Niektóre są bardzo potrzebne dla naszych organizmów, są to na przykład warzywa, owoce czy kasze.. wiosenne warzywo liściaste.. Jako odpowiedź trzeba podać hasło (dokładnie jeden wyraz).. Sprawdzają się one również jako przekąski.. SZPINAK..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt