Dopisz do podanych wyrazów antonimy z partykułą nie

Pobierz

Najlepiej napisać dyktando: Janek wstał niewczesnym rankiem w nie najlepszym humorze.. DAJE NAJ!Do podanych wyrazów dopisz partykułę nie.Przy każdym wyrazie.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Nieoceniona pomoc na zajęcia z języka polskiego.. Oznacza wyrazy i wyrażenia o przeciwstawnym znaczeniu w stosunku do innych wyrażeń lub wyrazów.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Niebo za oknem było nie błękitne, a szare.. Niektóre pary wyrazów mają znaczenie identyczne.Dopisz antonimy do podanych wyrazów:a) młodyb) szkolnyc) mądry8.. Wyraz antonim pochodzi z języka greckiego.. Wyrazy te mają identyczny zakres i treść.Plansza dydaktyczna, która przedstawia pisownię wyrazów z partykułą "nie" oraz przykłady kiedy piszemy razem, a kiedy osobno.. Utworzony został ze słów anti - przeciw oraz onoma - imię.. Ortografia z cząstką NIE często jest kłopotliwa.. Przykłady: nie ładnie, ale przepięknie; nie szybko, lecz błyskawicznie.. np. Zamek - z piasku Zamek - od kurtki Pilot - od telewizora Pilot - kierowca samolotu Wyrazy .Zadanie 7.. Synonimy to wyrazy bliskoznaczne.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Antonimy - definicja.. Zawiera przykłady zastosowań .. smak samkuje smaczny smacznie chęc-chętny chętnie ..

2010-11-16 16:16:27Do podanych wyrazów dopisz antonimy z przeczeniem nie.

Antonimy te zostały podzielone na 8 grup znaczeniowych.. Oto nowa karta ortograficzna, na jej wypełnienie masz czas do 8 maja.. Duży > wielki > ogromny .. Ładny > śliczny > piękny Antonimy - wyrazy przeciwstawne np. ciemny - jasny duży -mały Homonimy - wyrazy o takiej samej strukturze graficznej (tzn. tak samo brzmiące, o identycznym zapisie) mające zupełnie odmienne znaczenie.. SYNONIMY W przypadku wyrazów wieloznacznych mówimy i jednym wyrazie i wielu jego znaczeniach.. Z pewnością ozdobi każdą salę lekcyjną oraz zaciekawi uczniów.Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Do podanych wyrazów dopisz synonimy 2010-05-20 15:55:19 Do podanych wyrazów dopisz antonimy z przeczeniem nie 2011-10-31 11:58:27 Dopisz synonimy i antonimy do podanych : 2013-03-02 18:21:06Nie z przymiotnikami - ćwiczenia.. Przypomnijmy kilka najważniejszych zasad:Do podanych wyrazów dopisz antonimy: oryginalny zadziwiający kwiecisty nudny charakterystyczny nużący potoczny nastrojowy archaiczny bogaty .. Antonimy rozumiemy więc jako pary lub grupy wyrazów.Do podanych wyrazów dopisz antonimy.. Nieśpieszne słońce nie chciało wyjść zza nielekkich chmur.• Jeśli partykuła nie jest nie tylko zaprzeczeniem, ale wprowadza przeciwstawienie, zapisujemy ją rozdzielnie..

Oceń prawdziwość podanych stwierdzeń dotyczących książek.

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2010-11-04 22:07:19 Napisz regułę ortograficzną do podanych wyrazow .. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Jeżeli znasz inne antonimy do słowa "psuć" lub potrafisz określić ich nowy kontekst znaczeniowy, możesz je dodać za pomocą formularza dostępnego w opcji dodaj nowy antonim.W odpowiednie miejsca wpisz wyrazy wraz z partykułą "nie".. Wpisz literę P, jeśli zdanie jest prawdziwe, lub F - jeśli zdanie jest fałszywe.Przygotujcie planszę ilustrującą odpowiednie reguły.. Dopisz Antonimy do podanych wyrazow mądry,czysty,jasny,latwy 2012-11-04 16:43:31 Dopisz po jednym wyrazie bliskoznacznym i przeciwstawnym do podanych przymiotników.. Powodzenia!. Jeżeli jeden z wyrazów jest wyrazem obcym, a drugi jest jego ścisłym odpowiednikiem w języku polskim, mówimy wtedy o wyrazach jednoznacznych lub dubletach np. lingwistyka - językoznawstwo, auto - samochód, speleologia - jaskinioznawstwo..

W przypadku wyrazów bliskoznacznych sytuacja jest odwrotna.

"Nie" piszemy łącznie z "Nie" piszemy rozdzielnie z • rzeczownikamiZadanie: do podanych wyrazów dopisz antonimy z ó nizina Rozwiązanie:nizina równina jednolity różnorodny punktualny spóźnialski szczegół ogół odważny tchórzliwy krzywy równy skromny próżny wcześnie późny zgoda kłótnia sytość głódW naszym słowniku antonimów języka polskiego dla słowa psuć znajdują się 22 antonimy.. Antonimy istnieją również dla dłuższych fraz, czy wyrażeń zbudowanych z kilku lub kilkunastu wyrazów.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Do podanych wyrazów dopisz synonimy zawierające przeczenie z partykułą "nie".. Mamy bowiem kilka wyrazów, ale znaczenia ich są takie same lub podobne, bliskie.. Wyraz ten pisany oddzielnie z czasownikami nazywany jest partykułą przeczącą.. Aby utrwalić sobie zasady pisowni nie z przymiotnikami, warto wykonać ćwiczenia.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Z podanych wyrazów wypisz partykuły i wykrzykniki.Synonimy - wyrazy bliskoznaczne np. .. Nie piszemy osobno: z czasownikami, z przysłówkami nieodprzymiotnikowymi, z przymiotnikami w stopniu wyższym i najwyższym, z .Do podanych wyrazów dopisz formę dopełniacza Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: kinga9725 18.9.2010 (11:58) do podanych przymiotnikow dopisz polskie odpowiedniki bezstronny stronniczy Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: loxmox1997 27.9.2010 (18:51)Przydatność 55% Synonimy i antonimy..

Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.

miła, bawić się, pierwszy, zwinność, który, odważny, wczoraj, robi, .. Uzasadnij pisownię wyrazów: nie rzadziej .. nie trzeci - 3.. To jest po prostu jeden wyraz niekochanie, sytuacja niekochania.Oczywiście wyrazy nie i kochanie mogą wystąpić również rozdzielnie, ale wtedy pomiędzy nimi stanie przecinek, np. w .Pisownia "nie" z różnymi częściami mowy Drogi uczniu!. Nie piszemy razem: z rzeczownikami, z przymiotnikami w stopniu równym, z przysłówkami odprzymiotnikowymi w stopniu równym.. pospolity, powszechny 2. zadziwiający - przeciętny.. zwyczajny 3. kwiecisty - prosty, potoczny(język) (tu nie jestem pewna, ale myślałam o 'kwiecistym języku') 4. nudny - ciekawy .Niektóre pary wyrazów mają znaczenie identyczne.. Rozdzielna pisownia partykuły nie Partykułę nie piszemy rozdzielnie z: — czasownikami (przykłady: nie jestem, nie idzie, nie zrobił, nie napisała).Pani Anetko, ależ oczywiście, że niekochanie nie tylko wolno, ale i trzeba zapisać łącznie, ponieważ jest to rzeczownik, a jak Pani zapewne dostrzegła wyżej, nie z rzeczownikami piszemy łącznie.. A co to znaczy, że wyrazy są bliskoznaczne?Partykuła "nie" Bardzo często posługujemy się przeczeniem (cząstką) NIE, aby wyrazić na coś niezgodę, przeciwne intencje lub aby zaprzeczyć czemuś.. Wyjaśnij znaczenie związków frazeologicznych i określ ich rodzaj.a) pięta Achillesab) bez pracy nie ma kołaczyc) pójść po rozum do głowy10.. Samo rozwiązanie zadań nie gwarantuje dobrego przygotowania do dyktanda.. Jako przykłady wyrazów przeciwstawnych można podać ich bezpośrednie przeciwieństwo.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Do podanych przymiotników i przysłówków dopisz brakujące formy stopnia równego, wyższego i najwyższego .Do podanych wyrazów dopisz "nie" i powstałe w ten sposób słowa dopasuj do ich synonimów 2010-12-07 19:50:22 do podanych wyrazów dopisz synonimy 2009-09-28 16:41:55 Cząstkę by piszemy rozdzielnie z 2011-05-15 14:04:43Proste antonimy słów tworzy się bardzo łatwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt