Reformacja i kontrreformacja prezentacja

Pobierz

Kuria rzymska - 1.REFORMACJA I KONTRREFORMACJA W POLSCE 1.. Był to ruch, który objął sferę religijną, kulturową, a także polityczną.Plik Reformacja i kontrreformacja w Europie.ppt na koncie użytkownika bouddicea • folder Prezentacje multimedialne - historia cz. II • Data dodania: 25 wrz 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rozdział I.. Postanowienia te szybko zaczęto wprowadzad je w życie: zakładano seminaria duchowne dzięki czemu poziom wykształcenia kleru bardzo wzrósł, objęto nadzorem kler parafialny,KONTRREFORMACJA Kontrreformacja - ruch religijny, kulturalny i polityczny trwaj ący od połowy XVI w. do ko ńca wieku XVII, którego celem było przeciwstawienie si ę reformacji i reforma wewn ętrzna Ko ścioła katolickiego w zakresie doktryny, obyczajów i struktury.. epoka: Nowożytność.. Był reakcją na negatywne zjawiska, które miały miejsce w katolickiej hierarchii kościelnej, a także stanowił opozycję do katolickiej doktryny dogmatycznej.. Chrześcijaństwo powstało w I połowie I wieku w rzymskiej prowincji Judei wśród wyznawców judaizmu, jako wynik działalności Jezusa z Nazaretu.. ; Reforma Kościoła katolickiego rozpoczęła się w Polsce po zakończeniu obrad soboru trydenckiego, a w latach 60.Początki Chrześcijaństwa..

Kontrreformacja.

Na terenie państwa polskiego wyodrębniły się cztery kierunki reformacyjne: luteranizm objął Prusy Królewskie i Wielkopolskę - wyznawcami była głównie szlachta, kalwinizm objął Małopolskę i Litwę - wyznawcami była szlachta i magnateria .Święta inkwizycja sąd do walki z heretykami powstał w XIII wieku WOJNA TRZYDZIESTOLETNIA UNIA PROTESTANCKA LIGA KATOLICKA Cesarz Austrii Hiszpania Rzeczpospolita Fryderyk V -Palatynat Holandia Dania Szwecja Turcja Francja Straty 30% ludności Niemiec Pokój westwalskiKontrreformacja - ruch religijny, kulturalny i polityczny trwaj ący od połowy XVI w. do ko ńca wieku XVII, którego celem było przeciwstawienie si ę reformacji i reforma wewn ętrzna Ko ścioła katolickiego w zakresie doktryny, obyczajów i struktury.. -przez duchowieństwo • sprowadzenie w 1564r.. Wczoraj i dziś, wyd.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.. Przyjął sie głownie na terenach zamieszkanych przez ludność niemiecka m.in. we Wrocławiu, Elblągu, Gdańsku, w Prusach Książecych oraz w zachodniej Wielkopolsce.. Podpisano ugoda sandomierska w 1570 r., na którą arian nie zaproszono.. W.Plik Reformacja i kontrreformacja w Europie.ppt na koncie użytkownika Pallea • folder Prezentacje multimedialne - historia cz. II • Data dodania: 27 kwi 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.5..

Subskrybuj Fanpa...Reakcją na reformację była ze strony Kościoła katolickiego kontrreformacja.

• powstanie kapitalizmu.. Uchwały soboru trydenckiego zostały zaprezentowane Zygmuntowi Augustowi na sejmie w Parczewie w 1564 r. przez nuncjusza papieskiego.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Król przyjął je bez zastrzeżeń nadając im tym samym moc obowiązującego prawa.. Narodziny nowożytnego świata.. W niej dowiecie kim byli najwięksi przedstawiciele Reformacji.. Wesprzyj kanał: Podobało się?. • kultura renesansu- twórcy i ich najważniejsze dzieła.. Skazany na śmierć (przed 36 r. n.e.) przez rzymskiego namiestnika Judei Poncjusza Piłata umarł w Jerozolimie według tradycji 14 dnia Nisan (dzień poprzedzający .Zagadnienia: • wielkie odkrycia geograficzne- Ameryka prekolumbijska, odkrywcy, szlaki podróży, skutki odkryć.. Nowa Era Lekcja historii opowiadająca o genezie i przebiegu Reformacji.. Sobór - zjazd wszystkich biskupów.. Kościół polski zaakceptował je w 1577 r .Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli..

Sobór - zjazd wszystkich biskupów.Reformacja i kontrreformacja w Polsce ... Reforma Kościoła i kontrreformacja.

Nowa EraLekcja historii opowiadająca o genezie i przebiegu Kontrreformacji.. Mieszczanie liczyli na zmiane swojej pozycji społeczno-prawnej oraz na likwidację hierarchii kościelnej, -zakładali gimnazja luterańskie; -dążyli do .Reformacja i kontrreformacja w Polsce.. Prezentacje podzielone są na kategorię aby łatwiej .Data publikacji: Mar 18, 2015 11:7:36 PMokresu kontrreformacji.. Przyczyny reformacji na ziemiach polskich były podobne jak w innych krajach: niski poziom moralny i intelektualny duchowie ństwa, lekcewa żenie obowi ązków, nepotyzm, powi ększanie dóbr ko ścielnych, wysokie opłaty na rzecz Ko ścioła.. przyjęcie uchwały soboru trydenckiego przez zygmunta augusta, a w 1577r.. Zapoczątkował ją sobór trydencki (), którego zadaniem było przeprowadzenie reform wewnątrz Kościoła rzymskokatolickiego i wypracowanie programu walki Reformacja Ruch religijno-polityczno-społeczny zapoczątkowany przez Marcina Lutra w XVI wieku, mający na celu odnowę chrześcijaństwa.. przez biskupa hozjusza jezuitów do …kontrreformacja - walka prowadzona przez kościół katolicki z postępami reformacji postanowienia soboru trydenckiego () - określenie katolickiego wyznania wiary, tylko duchowieństwo mogło interpretować biblię, zakaz łączenia wyższych stanowisk kościelnych, utworzenie seminariów duchownych podnoszący poziom intelektualny kleru, wzmocnienie …Reformacja i Kontrreformacja w Polsce - Agata Bednarzwykład z dnia 17.06.2016 - Centrum Inicjatyw Społecznychw Rudzie ŚląskiejReformacja - czas wielkich zmian..

• reformacja i kontrreformacja- twórcy i ich poglądy, wyznania, sobór w Trydencie, jezuici, wojna trzydziestoletnia.

Odbył się w mieście Trydent we Włoszech w latach z podzieleniem na 4 fazy: - I Faza (13 grudnia 1545 - 11 marca 1547) - Faza Bolońska (21 kwietnia 1547 - 17 września 154 - II Faza (1 maja 1551 - 28 kwietnia 1552) - III Faza (18 stycznia 1562 - 4 grudnia 1563) Król Zygmunt II August wraz z Senatem przyjął z rąkReformacja i kontrreformacja w Rzeczypospolitej Reformacja dotarła do Polski z państw niemieckich i Śląska.. Niemieckojęzyczni mieszkańcy miast wybierali luteranizm, a szlachta kalwinizm.. Kontrreformacja w Polsce a) Zygmunt II August przyjął uchwały soboru trydenckiego (1565), a w 1577 r. uczynił to synod w Piotrkowie .. Oprócz tego duchowie ństwo miło własneW dzisiejszej lekcji materiał dla klasy II.Zapraszam do komentowania i subskrybowania!kontrreformacja w polsce • reformacja w polsce była krótkotrwała, gdyż brak było poparcia chłopów, a szlachta po zrealizowaniu postulatów ruchu egzekucyjnego powracała do katolicyzmu • w1565r.. Działania kościoła zakładanie seminariów zwiększona kontrola nad klerem regularne kazania, prowadzenie ksiąg.. ; W 1573 r. uchwalono akt konfederacji warszawskiej gwarantujący wolność religijną.. dział: Życie religijne.. Arianie; inaczej Bracia Polscy Stanisław Hozjusz Biblia nieświeska 1572rLUTERNIZM..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt