Matematyka klasa 6 działania na liczbach

Pobierz

Cztery działania na liczbach Krzyżówka.Kartkówka z działań na liczbach wymiernych.. Procenty Procenty Procenty.Działania na liczbach całkowitych Dowiesz się z niej, jak dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić i potęgować liczby całkowite (w tym liczby ujemne).. Witamy was!. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Na początku ustalmy parę reguł.. $ 3 \cdot (-10) = $Materiał zawiera 1 ilustrację, 23 ćwiczenia, w tym 15 interaktywnych.. O mnożeniu i dzieleniu dowiedzieliście się z ostatniej karty pracy.. Dzielenie ułamków zwykłych.. Uczeń: 1) dodaje, odejmuje, mnoży i dzieli ułamki zwykłe o mianownikach jedno- lub dwucyfrowych, a także liczby mieszane.Liczby dodatnie i liczby ujemne - praca klasowa w 6 klasie szkoły - plik pdf; Przykład i reguła - gra - Marek Pisarski - plik pdf; Zyski i straty - gra - Marek Pisarski - plik pdf; Domino matematyczne.. W szkole skończyliśmy naukę na dodawaniu i odejmowaniu liczb całkowitych.. Liczby wykorzystane w różnych działaniach mają swoje nazwy.Klasa 6 Matematyka Działania na liczbach dodatnich i ujemnych Test wg Atrebska Klasa 6 Matematyka Dodawanie i odejmowanie liczb wymiernych Znajdź parę wg Ulad77 Klasa 6 Matematyka Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych Odkryj karty wg Nauczycielid Klasa 6 Matematyka Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych Połącz w pary wg Ileskubik1E-podręcznik Matematyka..

Działania na liczbach naturalnych.

W ten tydzień udostępniamy klasówki.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Matematyka.. Liczby dziesiętne *Działania na liczbach; Potęgi i pierwiastki (1) Wyrażenia algebraiczne; Potęgi i pierwiastki (2) Proporcjonalność; Procenty; Równania i nierówności; Funkcje; Układy równań; Figury płaskie (1) Figury płaskie (2) Bryły; Bryły obrotowe; MATERIAŁ MATURALNY.. Liczba \( 3^{30}\cdot 9^{90} \) jest równa:Test - działania na liczbach całkowitych.. Powtórzenie wiadomości i utrwalenie umiejętności: Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnychSzkoła podstawowa - Klasa 4.. Oblicz.. Rozszerzanie ułamków zwykłych.. Zestaw - kolejność wykonywania działań.. Klasa 6, temat: Działania na liczbach dziesiętnych; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji Podręcznik nauczycielaKARTKÓWKI - KLASA VI.. Liczby całkowite.. Zadanie 1/20 .. Pracujesz w zeszycie.Działania na liczbach - część 1 , Klasa 6 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl.. wersja 2.. Przemysław Szlagor.. Kartkówka z zastosowania obliczania pól figur płaskich w zadaniach tekstowych.Matematyka, testy.. Działania na liczbach - część 1 , Klasa 6 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plMATEMATYKA KLAS VI Dzień dobry!.

Liczby i działania - praca klasowa.

Ostrosłupy Ostrosłupy Ostrosłupy.. Mnożenie ułamków zwykłych.. Tekst - sposób dodawania liczb wymiernych.. Rozwiąż test, a następnie kliknij na przycisk "Twoje wyniki", a dowiesz się, jak go rozwiązałeś i jaką otrzymasz ocenę.Jeżeli wypiszemy kolejno liczby od 1 do 1000, to zauważmy, że łącząc liczby w pary, po jednej liczbie z każdego końca, otrzymujemy pary zawsze o tej samej sumie 1001 (np. 1000+1, 999+2 itd., aż do 500+501).. Proste, odcinki, kąty.. Przez pierwsze 8 minut nagrania przypominam również zasady wykonywania działań na potęgach o wykładniku całkowitym.. Uczeń: 5) wykonuje proste rachunki pamięciowe na liczbach całkowitych.. Jak wiecie, nasza strona jest objęta.tekst zadania na działania arytmetyczne i proste równania.. Matematyka z plusem - Liczby na co dzień - Klasówka III.. Figury geometryczne cz.1.. (2 pkt) Znajdź liczbę, której 20% wynosi [tex] rac{ -27^5 \cdot(-4)^2}{(-6)^3\cdot9^6}[/tex].. Mamy 1000 liczb, więc musi być 500 takich par.. Liczby całkowite..

Działania na liczbach całkowitych.

Zad.Książka nauczyciela wraz z testami, sprawdzianami, kartkówkami oraz kluczem odpowiedzi do sprawdzianów z poniższych działów: Klasa 4.. Liczby wymierne Liczby wymierne Liczby wymierne TEST.. Zaczynamy naukę.. Działania pisemne - praca klasowa.. Skracanie ułamków zwykłych - puzzle.. Pamiętaj, że istnieją dwa działania oznaczone znakiem minus (na kalkulatorze i w większości podręczników oznaczone są zazwyczaj długim i krótkim myślnikiem).. Figury, bryły.. Liczba sześćdziesiąt pięć tysięcy dwieście jeden w zapisie dziesiętnym przyjmie postać:w zakresie.. Ułamki zwykłe i dziesiętne: Ćwiczenia: Skracanie ułamków zwykłych.. Figury geometryczne cz.2.. Prostopadłościany i sześciany - sprawdzian.Q.. wg Hannanowak.. Liczby i działania - test wielokrotnego wyboru.. 100, Dodawanie trzech liczb w zakresie 100, Zadania tekstowe: Dodawanie i odejmowanie, Mnożenie przez 2, 3, 4 i 5, Dzielenie przez 2, 3, 4 i 5, Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Tabliczka mnożenia w zakresie 100, Mnożenie i dzielenie w zakresie 30, Mnożenie i dzielenie w zakresie 30 WIĘKSZE LICZBY .Test Liczby wymierne, Liczby wymierne podręcznika Matematyka, testy dla Klasa VI.. Teraz, klasówka z działu 3 do podręcznika Matematyka z plusem wyd.. Działania na liczbach całkowitych - test Test..

Działania na liczbach całkowitych Test.

Figury na płaszczyźnie Figury na płaszczyźnie Figury na płaszczyźnie.. Działania pisemne.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.a) 5,23 ·10-5, b) 4,67·10 6.. Wskaż największy ułamek (różne liczniki i mianowniki) Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach.II.. wg Marzenagolly.. wg Monimoc.. Zatem suma jest równa 1001 x 500 = 500500Mnożenie liczb mieszanych; Dzielenie liczb mieszanych; Mnożenie i dzielenie liczb przez 10, 100 i 1000; Dodaj liczbę dziesiętną do mieszanej; Podzielność liczb przez 2, 3, 5 i 10 ; Zbuduj liczbę podzielną; Rozwinięcia dziesiętne ułamków zwykłychSprawdziany - klasa 6-7 is feeling chill.. (3 pkt) Wstaw znak nierówności lub równości.. (1 pkt ) Usuń niewymierność z mianownika ułamka [tex] rac{4\sqrt[2]{3}}{\sqrt[2]{2}}[/tex].. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Rozszerzenie zakresu liczbowego.. Ćwiczenia - dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie liczb wymiernych, obliczanie wartości wyrażeń arytmetycznych, określanie znaku wartości wyrażenia, bez wykonywania .Liczby i działania.. Czas nagrania:30 min.. OBEJRZYJ FILMYC.\( rac{1}{12} \) D.\( rac{1}{72} \) B. W tym nagraniu wideo pokazuję jak wykonywać działania na potęgach o wykładniku wymiernym.. Odejmowanie liczb dodatnich , II.Umiemy już wykonywać następujące działania na liczbach naturalnych: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, a także obliczać kwadraty i sześciany liczb.. Uwaga: test ten pochodzi ze "Sprawdzianów dla kl. I gimnazjum" autorstwa M. Grochowalskiej.. Zestaw ćwiczeń wprowadzających - Skala na mapach i planach.. potęgi i pierwiastki; wyrażenia algebraiczne; procenty; zbiory i przedziały; wartość bezwzględnaKlasa 8 Matematyka.. Działania na liczbach całkowitych Połącz w pary.. Proste, kąty, prostokąty, koła - praca klasowa.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Wyświetl Pobierz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt